Do 17 maja można składać wnioski w sprawie Łąk Tychowskich

Wojewoda mazowiecki do 17 maja przedłużył termin składania wniosków o udział we wspólnocie gruntowej Tychowa Nowego i Starego, która obejmuje teren tzw. Łąk Tychowskich w Seredzicach koło Trębowca. Po zebraniu udziałowców łąki będzie można sprzedać z korzyścią dla całej wsi.

Gotowy wniosek można pobrać pod tym linkiem. Wypełniony należy wysłać online na adres powiat@radompowiat.pl, przez skrytkę ePUAP albo złożyć osobiście w Starostwie Powiatowym w Radomiu do 17 maja 2021 roku włącznie.

Udziałowcem może być każdy mieszkaniec Tychowa Nowego lub Tychowa Starego, który niegdyś korzystał z łąk (np. w celu wypasania bydła) albo robili to jego krewni. Bycie udziałowcem niesie za sobą realne korzyści – takie osoby będą mogły wspólnie zadecydować o dalszych losach tego terenu (np. o odsprzedaniu ich Lasom Państwowym), a pozyskane w ten sposób pieniądze będą mogły pokryć inwestycje publiczne na terenie obydwu wsi. O tej sprawie pisaliśmy m.in. tutaj.

Pierwotny termin składania wniosków, widoczny także w treści dokumentu, upłynął 1 kwietnia 2020 roku. Jednak pani sołtys wystąpiła o jego przedłużenie ze względu na sytuację epidemiologiczną.

Tekst: Żaneta Spadło

Fot.: Małgorzata Spadło