Dożynki w Mircu upłynęły pod znakiem STARa, muzyki i kabaretu

Tegoroczne Dożynki świętowaliśmy w niedzielę 28 sierpnia. W trakcie imprezy mieszkańcy naszej gminy mogli podziwiać m.in. zlot rekordowej liczby 174 pojazdów zabytkowych STAR, barwny korowód dożynkowy i występ popularnej artystki kabaretowej Katarzyny Pakosińskiej.

Jak co roku, Święto Plonów rozpoczęło się korowodem dożynkowym, który przed godziną 12:00 wyruszył w kierunku kościoła pw. św. Leonarda w Mircu. Dodatkową atrakcją w tym czasie był również zlot pojazdów zabytkowych 8. Legenda STARa, w trakcie którego pasjonaci motoryzacji zaprezentowali rekordową liczbę 174 aut (w tym aż 80 ciężarówek). Odwiedzili nie tylko Mirzec, ale też Tychów Nowy i pozostałe wsie naszej gminy.

Starostami Dożynek byli w tym roku Anna Kawalec z Jagodnego oraz Piotr Wiatr z Gadki. I to mieszkańcy tych właśnie wsi przygotowali tegoroczny wieniec dożynkowy. Po mszy dziękczynnej, w trakcie której go poświęcono, korowód wyruszył w kierunku mirzeckiego amfiteatru. Tam zespoły folklorystyczne tradycyjnie obśpiewały wieniec, po czym każda z grup zaprezentowała własny repertuar. Tychowianie wystąpili na scenie z piosenką „Dolina, dolina”.

Po występach zespołów ludowych na scenie zaśpiewały Maja Strycharska i Zuzanna Gwóźdź (finalistki tegorocznego konkursu „Wygraj Szansę”), Julia Stompor, Julia Gwóźdź i Ola Stępień, a także 104. Artystyczna Drużyna Harcerska i zespół HAPPY. Gwoździem programu był występ popularnej artystki kabaretowej Katarzyny Pakosińskiej (niegdyś znanej m.in. z Kabaretu Moralnego Niepokoju), która wystąpiła z programem „Oko w pończosze”. Po jej występie publiczność bawiła się przy dźwiękach muzyki zespołu Kordian.

Poniżej przedstawiamy zdjęcia z tegorocznej imprezy.

« z 7 »

Tekst: Żaneta Spadło
Fot.: Małgorzata Spadło