Druhowie OSP odbyli spotkanie sprawozdawcze

W sobotę 22 lutego strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej spotkali się na corocznym zebraniu sprawozdawczym. Z przygotowanego przez nich raportu wynika, że w 2019 roku 2 razy gasili pożary, 2 razy usuwali miejscowe zagrożenia i raz wzięli udział w ćwiczeniach. Uczestniczyli także w licznych imprezach na terenie naszej gminy.

Druhowie przypomnieli również, że w maju 2019 ukończono renowację remizy w Tychowie Nowym. W garażu remizy zbudowano też wyciąg spalin i wentylację. W ubiegłym roku strażacy kupili też 10 wyjściowych mundurów i założyli bramkę SMS. W tej chwili fundusze OSP w Tychowie Nowym wynoszą 26 506 zł.

Jak dowiedzieliśmy się na spotkaniu, nasza jednostka OSP liczy obecnie 41 członków (w tym 9 honorowych). W 2019 roku druhom udało się bowiem przeszkolić 2 nowe osoby.

Zebranie poprowadził prezes OSP Henryk Niewczas.

Na spotkaniu pojawili się też zaproszeni goście. Wśród nich był zastępca komendanta PSP w Starachowicach kpt. Sławomir Zięba, wójt Mirosław Seweryn, prezes zarządu gminnego Tadeusz Sobczyk, radny Tychowa Nowego Sylwester Spadło, sołtys Jadwiga Matysek oraz przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Tychowie Nowym Leokadia Jagodzińska.

Tekst: Żaneta Spadło

Fot.: Małgorzata Spadło