Dzień Babci i Dziadka w Szkole Podstawowej

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Tychowie Nowym zaprosili do szkoły swoich dziadków, aby wspólnie uczcić ich święto. Dzieci przygotowały przedstawienie i upominki, a na koniec – poczęstunek.

W piątek 26 stycznia w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Dni Babci i Dziadka. Na uroczystość, poza dziadkami uczniów, zostali zaproszeni także: wójt Gminy Mirzec Mirosław Seweryn, przewodnicząca Rady Gminy Mirzec Agnieszka Napiórkowska, sołtys Tychowa Nowego Jadwiga Matysek oraz radny Gminy Mirzec Sylwester Spadło.

Po przywitaniu gości uczniowie klas 0-3 z pomocą pani Ewy Grzelki zaprezentowały świetny występ, który wiele razy nagradzano brawami. Potem uczniowie starszych klas pod opieką Mileny Świercz w sposób humorystyczny przedstawili, za co kochają swoich dziadków. Po nich na scenie pojawili się Tychowianie, którzy zaprezentowali również występy solowe. Następnie wnuczkowie wręczyli swoim dziadkom przygotowane przez siebie upominki.

Ostatnim punktem imprezy był poczęstunek, na który wszystkich gości zaprosiła dyrektor szkoły Aneta Borowska. Przy organizowaniu akademii oraz dekoracji pomagały Iza Matysek i Jolanta Węgrzyn.

Tekst i fot.: Mateusz Figiel

« z 2 »