Fotorelacja z uroczystości nadania imienia szkole

Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Tychowie Nowym – tak brzmi teraz pełna nazwa naszej szkoły. Uroczystość nadania jej imienia i poświęcenia sztandaru odbyła się w sobotę 4 czerwca.

Impreza rozpoczęła się o godz. 10:00. Najpierw w kościele pw. św. Leonarda w Mircu odbyła się msza święta, w trakcie której poświęcono nowy sztandar szkoły z imieniem patrona. Następnie impreza przeniosła się pod szkołę, a przewodzili jej pani dyrektor Aneta Borowska oraz przewodniczący Rady Rodziców Mirosław Grzesik. Po powitaniu gości uroczyście przekazano sztandar uczniom. Na scenie przemawiał jeszcze wójt Mirosław Seweryn oraz emerytowany nauczyciel Jan Kruk. Nadanie szkole imienia odbyło się około godz. 13:00 po tym, jak radny Tychowa Nowego Sylwester Spadło odczytał treść uchwały Rady Gminy.

Później goście mogli podziwiać występ uczniów (w tym układ taneczny do muzyki z Jeziora łabędziego i śpiewanie piosenki o patronie) oraz wysłuchać koncertu zespołu Tychowianie. W programie była też prezentacja multimedialna o patronie Januszu Korczaku, częstowanie obecnych upieczonym na tę okazję tortem oraz wbijanie gwoździ w tablicę pamiątkową. Uroczystość zakończyła się piknikiem rodzinnym, jednak ze względu na deszcz organizatorzy musieli zrezygnować z części planowanych atrakcji.

Poniżej przedstawiamy fotorelację z imprezy.

« z 6 »

Tekst: Żaneta Spadło
Fot.: Małgorzata Spadło