Gmina Mirzec świętowała Niepodległość

W miniony weekend w Dworku Modrzewiowym mieszkańcy gminy uczcili Narodowy Dzień Niepodległości. Wśród artystów pojawili się także Tychowianie z patriotyczną pieśnią „Świat cały śpi spokojnie”. Partie solowe wykonała Anna Jeziorska.

Obchody rozpoczęły się w sobotę o godz. 16:00. Na scenie, poza Tychowianami, pojawiły się także inne zespoły folklorystyczne z terenu gminy, soliści z Tychowa Starego, 104 Artystyczna Drużyna Harcerska oraz zespół Happy. Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Osinach zaprezentowały widowisko historyczne o Józefie Piłsudskim. W formie kabaretowej poprowadzono spotkanie autorskie z Jackiem Rafalskim na temat jego nowej książki pt. „Na ścieżkach historii gminy Mirzec”, którą każdy uczestnik imprezy dostał w prezencie.

Obchody kontynuowano w niedzielę. Podczas uroczystej mszy świętej w parafii pw. św. Leonarda w Mircu wszyscy udali się na parking niedaleko Dworku, gdzie odsłonięto i poświęcono Pomnik Niepodległości. Tam ponownie pojawiły się zespoły z naszej gminy, które wspólnie wykonały piosenki patriotyczne. Święto zakończyło się wspólnym odśpiewaniem hymnu o godz. 12:00 oraz złożeniem kwiatów pod pomnikiem.

Poniżej przedstawiamy zdjęcia z uroczystości.

Tekst: Żaneta Spadło

Fot.: Małgorzata Spadło