Gminny Koncert Kolęd w Mircu

Kolędy i pastorałki w wykonaniu lokalnych artystów rozbrzmiały na II Gminnym Koncercie Kolęd, który odbył się 6 grudnia w Hali Sportowej przy mirzeckim Gimnazjum. Na scenie pojawili się także Tychowianie.

Koncert rozpoczął się występem scholi parafialnej, zespołu dziecięco-młodzieżowego działającego przy BIOK oraz Zespole Szkół w Mircu, a także Chóru Parafialnego „Adagio”.

Później wystąpiły lokalne zespoły ludowe. Zespół z Tychowa Nowego (w składzie: Leokadia Jagodzińska, Krystyna Kozieł, Halina Bogucka, Kazimiera Marlica, Anna Jeziorska, Waldemar Niewczas, Henryk Płusa i Tadeusz Niewczas) zaśpiewał kolędę Jezus Malusieńki. Wśród pozostałych grup znalazły się: Jutrzenka z Ostrożanki, Osinianki z Osin, Kumosie z Gadki, Trębolanki z Trębowca, Gromada z Tychowa Starego, Koło Gospodyń Wiejskich z Mirca oraz Małyska Dolina z Małyszyna Dolnego. Wszystkim zespołom na akordeonie przygrywał Piotr Gąsowski.

Wśród gości znaleźli się: wójt Gminy Mirzec Mirosław Seweryn, radni, sołtysi okolicznych wsi, ksiądz wikariusz mirzeckiej parafii oraz mieszkańcy gminy. Po występach wszyscy goście zostali zaproszeni na symboliczny poczęstunek. Poniżej fotorelacja z imprezy.

Tekst: Żaneta Spadło

Fot.: Sylwester Spadło