Jasełka i świąteczny kiermasz w szkole

Nauczyciele z dziećmi ze Szkoły Podstawowej w Tychowie Nowym przygotowali w piątek (16.12.2016) dla mieszkańców Jasełka Bożonarodzeniowe z kiermaszem świątecznych dekoracji robionych przez uczniów.

O godzinie 16.00 rozpoczęło się spotkanie bożonarodzeniowe, w którym uczestniczyli uczniowie, nauczyciele, rodzice, mieszkańcy Tychowa Nowego oraz zaproszeni goście, przedstawiciele lokalnych władz:  wójt gminy Mirzec Mirosława Seweryn, radny Sylwester Spadło, sołtys Tychowa Nowego Jadwiga Matysek. Uroczystość poprowadziła pani dyrektor Aneta Borowska wspólnie z przewodniczącym Rady Rodziców panem Mirosławem Grzesikiem. Spotkanie rozpoczęło się od jasełek, które przygotowali uczniowie kl. 0-III pod kierunkiem pani Izabeli Matysek i pani Jolanty Węgrzyn. Hasło przewodnie inscenizacji brzmiało: „Bóg rodzi się w każdym z nas”.

Gościem specjalnym był ludowy zespół „Tychowianie”, który wystąpił po przedstawieniu uczniów. Następnie dzieci rozdały wszystkim zebranym bożonarodzeniowe opłatki, a uczennica klasy VI wprowadziła wigilijny nastrój odczytując fragment Pisma Świętego. Na koniec na scenę zostali zaproszeni rodzice, nauczyciele i uczniowie do wspólnego odśpiewania kolęd.

Po części artystycznej wszyscy udali się piętro niżej na kiermasz bożonarodzeniowy, na którym można było kupić pyszne, domowe ciasta, a przede wszystkim przeróżne ozdoby i stoiki świąteczne, które były wykonane własnoręcznie przez uczniów, rodziców i nauczycieli.