Jesienne sukcesy naszych piłkarzy

Zespół sportowy z Tychowa Nowego bardzo dobrze rozpoczął jesień. Dwa razy zajmował miejsca na podium w turniejach organizowanych na mirzeckim Orliku.

Finał turnieju o Puchar Starosty Starachowickiego odbył się 21 września i był współorganizowany przez Mirzeckie Towarzystwo Sportowe „Leonard”. LZS Tychów Nowy zajął drugie miejsce. Wygrana przypadła zespołowi z Jasieńca Iłżeckiego, a miejsca trzecie i czwarte – drużynie Lwy Starachowice oraz zespołowi z Trębowca.

Przed turniejem rozdane zostały nagrody tym zespołom, które walczyły o miano Najbardziej Usportowionej Miejscowości Gminy Mirzec. Nasz zespół, zajmując drugie miejsce ex aequo z zespołem z Małyszyna, otrzymał m. in. nowe dresy w zespołowych barwach i piłkę.

Klasyfikacja w tej rywalizacji przedstawia się następująco:
1. Gadka
2. Tychów Nowy, Małyszyn
3. Mirzec

12 października natomiast zorganizowany został IV Piłkarski Memoriał Mirosława Cedry. LZS Tychów Nowy nie przegrał żadnego meczu i  po raz trzeci sięgnął po puchar za pierwsze miejsce tego corocznego turnieju. Drugie miejsce zajął zespół z Trębowca, a trzecie zespół z Gadki.

Jesteśmy już po dwóch kolejkach rundy jesiennej Gminnej Ligi Piłki Nożnej. Pierwszy mecz zremisowaliśmy 4:4 z zespołem Gimnazjum. Drugi rozegraliśmy z drużyną Trębowca i przegraliśmy 2:4.

Tekst: Mateusz Figiel

Fot.: Jacek Rafalski (źródło: mirzec.pl)