Nasza Szkoła Podstawowa ma już 90 lat!

Uczniowie, nauczyciele i absolwenci Szkoły Podstawowej w Tychowie Nowym, a także przedstawiciele władz i mieszkańcy gminy spotkali się w sobotę 23 września, by wspólnie świętować 90-lecie placówki.

Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą na terenie szkoły oraz występem miejscowego zespołu ludowego Tychowianie. Dyrektor SP w Tychowie Nowym, Aneta Borowska, podzieliła się wspomnieniami z początków swojej kariery i podziękowała poprzednikom. Przywitała także wszystkich obecnych, wśród których byli m.in. wójt Gminy Mirzec Mirosław Seweryn, przedstawicielka Powiatu Monika Lech, wizytator Krzysztof Jabłoński z kuratorium w Kielcach, poseł na Sejm RP Krzysztof Lipiec, a także dyrektorzy szkół oraz radni z terenu Gminy Mirzec, okoliczni sołtysi, obecni oraz byli uczniowie, jak również mieszkańcy Tychowa Nowego.

Kolejną część imprezy wypełniły występy uczniów, utrzymane po trosze w poważnym, a po trosze w humorystycznym stylu. Każda ucząca się w szkole klasa podarowała placówce prezent, wyjaśniając powód swojego wyboru (np. klasa VII o profilu sportowym podarowała rękawice bramkarskie, by „szkoła mogła bronić się przed kolejnymi reformami”). Po kolejnym występie, gdy na scenie znów pojawili się Tychowianie, wszyscy uczestnicy imprezy mogli skosztować urodzinowego tortu. Po nim obecni udali się na zwiedzanie szkoły i projekcję filmu na temat jej historii. W trakcie uroczystości oglądano także wystawę starych i nowych zdjęć, które wzbudziły dużo śmiechu, opowieści i wzruszeń. Goście mogli także poczęstować się przygotowaną grochówką oraz skorzystać z wiejskiego stołu, na którym znajdowały się smakołyki przygotowane przez Tychowian. Każdy mógł zabrać do domu pamiątkowe foldery i wpisać się do Księgi Pamiątkowej. Imprezę przygotowali nauczyciele, Rada Rodziców oraz mieszkańcy Tychowa Nowego.

 

Autorzy zdjęć: Julia Figiel i Małgorzata Spadło

« z 3 »