Pierwszoklasiści pasowani na uczniów [zdjęcia]

W ostatni piątek 9 pierwszoklasistów zostało włączonych w poczet społeczności uczniów Szkoły Podstawowej w Tychowie Nowym. Pierwszaki wraz z kolegami ze starszych klas wystawiły program artystyczny pt. „Leśnia szkoła w Tychowie Nowym”.

Przedstawienie miało za zadanie pokazać gotowość pierwszaków do bycia uczniem. Dzieci – wśród których były Nikola, Natalia, Filip, Nel, Zuzanna, Julia, Natalia, Paulina i Aleksander – udowodniły, że znają zasady bezpieczeństwa w szkole i popisały się wiedzą, którą zdobyły do tej pory. Wystąpienie przygotowały pod kierunkiem swojej wychowawczyni Moniki Tomkowskiej.

Następnie pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie, po czym dyrektor szkoły Aneta Borowska każdego z nich pasowała na ucznia specjalnym piórem. Każdy z pierwszaków otrzymał też pamiątkowy dyplom i kotylion.

W wydarzeniu uczestniczyli nauczyciele i rodzice uczniów, a także wójt gminy Mirzec Mirosław Seweryn, kierownik Centrum Usług Wspólnych Agata Mundzik oraz sołtys Tychowa Nowego Jadwiga Matysek.

Poniżej fotorelacja z imprezy.

« z 2 »

Tekst: Żaneta Spadło

Fot.: Dawid Figiel