Strażacy spotkali się na zebraniu sprawozdawczym

W sobotę 23 lutego odbyło się coroczne zebranie sprawozdawcze strażaków z Tychowa Nowego. Ze względu na remont remizy strażackiej, w tym roku spotkanie zorganizowano w Szkole Podstawowej.  

Według sprawozdania, w 2018 roku nasi strażacy wyjechali na interwencję zaledwie raz – miało to miejsce w sierpniu podczas podtopienia dwóch posesji na Winklu, o czym pisaliśmy TUTAJ. Członkowie OSP Tychów Nowy wzięli również udział w ćwiczeniach obronnych w Mircu i kilkakrotnie uczestniczyli w państwowych i religijnych uroczystościach. Zajęli też 5. miejsce na gminnych zawodach. Niewielka aktywność naszych strażaków związana jest z przebudową remizy, która powoli dobiega końca.

W spotkaniu, poza przedstawicielami OSP, uczestniczyli także m.in. komendant powiatowy PSP w Starachowicach Wiesław Ungier, prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP Edward Lipiec, nasz radny Sylwester Spadło, sołtys wsi Jadwiga Matysek oraz dyrektor szkoły Aneta Borowska.

Jak dowiedzieliśmy się na zebraniu, w całym powiecie starachowickim w 2018 roku strażacy podjęli 980 interwencji, z czego 317 dotyczyło gaszenia pożarów. Na terenie gminy Mirzec w minionym roku ugaszono 22 pożary i podjęto niemal 40 innych interwencji.

Tekst i fot.: Żaneta Spadło