Tychowianie występowali solo

Pięciu solistów z zespołu Tychowianie wystąpiło na IV Gminnym Przeglądzie Solistów Pieśni Ludowej w Gadce w ostatnią sobotę. Wśród naszych reprezentantów byli: Leokadia Jagodzińska, Genowefa Sobuta, Jacek Zając, Tadeusz Niewczas oraz Kazimiera Marlica, która wygłosiła również autorski monolog. 

Artystom z Tychowa Nowego towarzyszyli śpiewacy z Mirca, Ostrożanki, Małyszyna, Tychowa Starego, Gadki, Osin i Trębowca. Wszyscy śpiewali do melodii wygrywanych na akordeonie przez Piotra Gąsowskiego. Na zakończenie widzowie mogli usłyszeć skoczne oberki i polki, które zagrała Kapela „Sąsiedzi” z Tychowa Starego.

GadkaIMG_0734

– Jak widać, gmina Mirzec kulturą stoi, z czego jestem bardzo dumny – powiedział w trakcie imprezy wójt gminy Mirosław Seweryn. Następnie wraz z dyrektorką Biblioteki i Ośrodka Kultury Gminy Mirzec Dorotą Tomaszewską wręczył każdemu z solistów pamiątkowe dyplomy.

Tegoroczny przegląd solistów został zorganizowany przez Koło Gospodyń Wiejskich oraz Świetlicę Środowiskową w Gadce, gdzie impreza miała miejsce.

Tekst: Żaneta Spadło

Fot.: Jacek Rafalski, źródło: mirzec.pl