Dzień Babci i Dziadka w Szkole Podstawowej

Wczoraj uczniowie Szkoły Podstawowej w Tychowie Nowym świętowali Dzień Babci i Dziadka. Seniorzy wraz z rodzicami uczniów tłumnie zgromadzili się w szkole, by spędzić ten czas razem z dziećmi. Program zorganizowano pod hasłem „Czas na herbatkę z Babcią i Dziadkiem”.

Impreza rozpoczęła się o godz. 16:00 i zgromadziła tłumy. Wśród gości zasiadali także wójt Mirosław Seweryn oraz radni: Anna Kawalec i Sylwester Spadło. Imprezę otworzyła dyrektor szkoły Anna Borowska oraz przewodniczy rady rodziców Mirosław Grzesik.

Dzieci zaśpiewały piosenki dla swoich dziadków oraz przedstawiły bajkę „Rzepka Juliana Tuwima, a wśród wielu seniorów dało się zauważyć łzy wzruszenia. Udział w programie wzięli uczniowie w różnym wieku, od najmłodszych do najstarszych. Część artystyczna zakończyła się krótkim występem zespołu ludowego Tychowianie. Po niej zgromadzeni goście, w tym babcie i dziadkowie, otrzymali prezenty własnoręcznie wykonane przez dzieci na lekcjach plastyki. Jak zapewniła pani dyrektor, uczniowie zaangażowali się całym sercem w przygotowanie upominków. Następnie zarówno dzieci, jak i goście udali się na poczęstunek.

« z 2 »

Tekst: Żaneta Spadło

Fot.: Małgorzata Spadło