Uczniowie wystąpili dla swoich babć i dziadków

Z okazji Dni Babci i Dziadka uczniowie klas 0-IV Szkoły Podstawowej w Tychowie Nowym wystawili spektakl o Czerwonym Kapturku. Impreza odbyła się w ostatni piątek na terenie szkoły i zgromadziła pokaźną liczbę widzów.

Spotkanie poprowadziła dyrektor szkoły Aneta Borowska oraz przewodniczący Rady Rodziców Mirosław Grzesik. Występ rozpoczął się życzeniami dla dziadków i piosenką wykonaną przez wszystkie dzieci. Następnie kilkoro uczniów przedstawiło historię Czerwonego Kapturka, utrzymaną w lekkim tonie. Najmłodsze dzieci, przebrane za kolejne miesiące roku, recytowały zaś kolejne fragmenty piosenki „Życzenia od miesięcy.” Przygotowania do występu odbyły się pod okiem nauczycielek: Izabeli Matysek, Jolanty Węgrzyn i Renaty Błędzińskiej.

Po występach dzieci na scenie pojawił się zespół Tychowianie, który wykonał kilka utworów i dwa zabawne monologi o babci i dziadku.

Na publiczności zasiedli przede wszystkim dziadkowie, rodzice i nauczyciele uczniów. Wśród zaproszonych gości znaleźli się również wójt Mirosław Seweryn, radny Sylwester Spadło oraz sołtys Jadwiga Matysek.

Po występie dzieci wręczyły dziadkom własnoręcznie wykonane prezenty: kalendarze z papieru ozdobione origami. Na końcu seniorzy i zaproszeni goście udali się na przygotowane wcześniej ciasto i kawę.

Poniżej przedstawiamy zdjęcia z imprezy.

« z 4 »

Tekst: Żaneta Spadło

Fot.: Małgorzata Spadło