W Tychowie Nowym odbędzie się Droga Krzyżowa

W niedzielę 14 kwietnia o godz. 18:00 rozpocznie się gminne nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Tym razem parafianie przejdą ulicą w naszej miejscowości, wzdłuż której ustawionych będzie 14 stacji. Przemarsz potrwa około 2 godzin.

Uroczystość rozpocznie się przy posesji nr 1 tuż przed godziną 18:00. Ksiądz proboszcz Daniel Kobierski poświęci tam nowy pamiątkowy krzyż ufundowany przez państwa Mindów. Uczestnicy nabożeństwa przejdą trasą o długości około 3 km w kierunku Winkla. W modlitwie uczestniczyć będą także przedstawiciele Ochotniczej Straży Pożarnej w Tychowie Nowym, zespół Tychowianie, uczniowie Szkoły Podstawowej oraz schola z mirzeckiej parafii. Motywem przewodnim nabożeństwa będą brzozowe krzyże wykonane przez Pawła Płusę, przewodniczącego Rady Sołeckiej..DSC04927

Od godziny 17:30 aż do końca uroczystości drogę będą zabezpieczać policjanci z Powiatowej Komendy Policji w Starachowicach. Podczas korzystania z jezdni w trakcie Drogi Krzyżowej prosimy o zachowanie ostrożności.

Radny Tychowa Nowego Sylwester Spadło, sołtys Jadwiga Matysek oraz Rada Sołecka serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców wsi i okolic na wspólne nabożeństwo.

Tekst: Żaneta Spadło

Fot.: Małgorzata Spadło