Wybieramy nazwę nowej ulicy

Od środy 12 maja trwają konsultacje społeczne, które mają pomóc w nazwaniu ulicy biegnącej od Kanałów do Kaczych Dołów. Do 2 czerwca tego roku wszyscy mieszkańcy Tychowa Nowego mogą oddać swój głos.

Wstępny projekt uchwały Rady Gminy w Mircu zakłada nazwanie tej drogi ulicą Kopalnianą, ale to może się jeszcze zmienić – mieszkańcy mogą się bowiem zgodzić na tę nazwę lub zaproponować własną. Nieoficjalnie ulica ta często jest też nazywana Truskawkową. A w komentarzach na Facebooku pod naszym ostatnim postem na ten temat padły też inne propozycje – m.in. Czerwona, Cicha i Bajeczna. Oczywiście, w oficjalnym głosowaniu każdy ma prawo zaproponować własną nazwę.

Aby wziąć udział w konsultacjach, należy wydrukować i wypełnić tę ankietę. Jest ona też dostępna na stronie gminy Mirzec, w Biuletynie Informacji Publicznej, na tablicach ogłoszeń w Tychowie Nowym oraz w siedzibie Urzędu Gminy w Mircu (pok. 317). Gotową ankietę należy złożyć osobiście w urzędzie, wysłać pocztą lub za pośrednictwem maila.

Wyniki konsultacji mają charakter opiniodawczy, a informacja o nich powinna być udostępniona jeszcze w czerwcu. Nazwanie ulicy ma uporządkować adresy budynków i ułatwić numerowanie posesji.

Tekst i fot.: Żaneta Spadło