Zapraszamy na zajęcia dla dzieci i młodzieży w Klubie Wiejskim NIWY

W zeszłym miesiącu swoją działalność rozpoczął Klub Wiejski NIWY, który mieści się w dawnym budynku remizy strażackiej w Tychowie Nowym. Młodzież i dzieci od 6. roku życia mogą tu spędzić wolny czas pod okiem pani Iwony Dolegi z mirzeckiego ośrodka kultury. Na dzieci czekają m.in. zajęcia plastyczne, zabawy ruchowe na świeżym powietrzu, popularne niegdyś gry planszowe i puzzle. 

Klub Wiejski jest czynny od poniedziałku do piątku w godz. 10:00-18:00 (w środy wyjątkowo w godz. 8:00-16:00). Podobnie jak inne tego typu placówki w naszej gminie, został włączony w strukturę organizacyjną Biblioteki i Ośrodka Kultury Gminy Mirzec. Rodzaj prowadzonych zajęć zależy od liczby i wieku uczestników danego dnia.

Na świetlicy swoje miejsce ma także lokalny zespół folklorystyczny „Tychowianie”, który organizuje tu regularne próby. Mieszkańcy Tychowa Nowego mogą również urządzać spotkania integracyjne i imprezy okolicznościowe na terenie klubu. Pracownicy świetlicy postarają się służyć pomocą i radą przy ich organizacji.

Poniżej przedstawiamy kilka zdjęć z wakacyjnych zajęć dla dzieci.

Tekst: Żaneta Spadło

Fot.: Iwona Dolega