Ołtarze na Boże Ciało stroili mieszkańcy Tychowa Nowego

Dziś rano w Mircu odbyła się uroczysta procesja z okazji Bożego Ciała. Za przystrojenie 3 z 4 ołtarzy, przy których zatrzymywali się wierni, odpowiadali mieszkańcy i mieszkanki naszej wsi.

Przygotowania do uroczystości rozpoczęły się już w środę 15 czerwca. Ołtarze udekorowano za pomocą lamp, obrusów, świec, gałązek brzozowych i bukietów. Te ostatnie tuż po procesji trafiły do kościoła pw. św. Leonarda w Mircu.

Za przystrojenie ołtarzy odpowiadało aż 18 osób. Przygotowaniem oraz ustawieniem bukietów i innych dekoracji zajmowali się: Karolina Figiel, Urszula Marlica, Honorata Łęcka, Stefan Figiel, Antoni Figiel, Małgorzata Pacek, Iwona Sobuta, Aneta Borowska, Emilia Spadło, Katarzyna Spadło, Ksenia Pawelec, Mariusz Pawelec, Roksana Winiarczyk, Ewelina Stompor i Katarzyna Dziewiesz. Mariusz Sobuta wykonał drewniane ramy do ołtarzy, a Paweł Płusa i Leszek Salwa wycięli i zamontowali przy nich brzózki. Za to na kwiaty wspólnie złożyli się wszyscy mieszkańcy Tychowa Nowego.

Procesja wyszła z kościoła po mszy świętej na godz. 10:00. Wśród uczestników byli m.in. strażacy, panie z kół gospodyń wiejskich, ministranci i dzieci.

Poniżej przedstawiamy zdjęcia z przygotowań i przebiegu uroczystości.

« z 3 »

Tekst: Żaneta Spadło
Fot.: Małgorzata Spadło