9. Legenda STAR-a odwiedziła gminę Mirzec

Wczoraj w Mircu odbył się Zlot Pojazdów Zabytkowych „9. Legenda STAR-a”, połączony z prezentacją maszyn oraz próbą czasową. Tuż przed imprezą konwój STAR-a pojawił się także w Tychowie Nowym, aby zachęcić mieszkańców do uczestnictwa w zlocie.

Kilkadziesiąt pojazdów ciężarowych, specjalnych, osobowych i motocykli marki STAR rozmieszczono na trzech mirzeckich parkingach. Mieszkańcy mogli m.in. obejrzeć wystawione maszyny i zobaczyć wyścig pojazdów na czas w kilku kategoriach, a potem wręczenie nagród zwycięzcom. Imprezę poprowadził wicestarosta Starostwa Powiatowego w Starachowicach Dariusz Dąbrowski.

Legenda STAR-a to inicjatywa zrzeszająca pasjonatów tych zabytkowych pojazdów, której organizatorem jest Powiat Starachowicki. Tegoroczny konwój w zeszłym tygodniu przejechał łącznie 630 km, a na liście odwiedzonych miast znalazły się m.in. Bydgoszcz, Włocławek, Warszawa i Radom.

Historia marki STAR sięga czasów powojennych. Najstarszy pojazd na zlocie wyprodukowano w 1955 roku. We wszystkich dotychczasowych zlotach uczestniczyło w sumie 951 pojazdów.

Poniżej przedstawiamy zdjęcia ze zlotu w Mircu:

« z 2 »

Tekst: Żaneta Spadło
Fot.: Małgorzata Spadło